Manifestomuz:

Genç Asderli olmak; Adaleti ve İnsan Haklarını, Allah ve Rasulünün (S.a.v) rızası doğrultusunda savunmaktır.

Genç Asderli olmak; Kendi aleyhine dahi olsa adaleti ayakta tutma gayreti içerisinde olmaktır.

Genç Asderli olmak; Gelenin keyfi için geçmişini inkar eden değil, kendi manevi, kültür ve medeniyet kodlarına sahip çıkmaktır.

Genç Asderli olmak; Dünyadaki gelişmeleri takip eden, küresel adaletsizlikler ve İnsan hakları ihlallerinin farkında olan ve yaşanan zulümlere karşı fikir üreterek en sahih mücadele metodunu benimsemek ve uygulamaktır.

Genç Asderli olmak; Adalet cesaret ister ilkesinden hareketle, kim var denildiğinde sağa sola bakmadan ben varım diyecek bir dinamizme ve yüreğe sahip olmaktır.

Genç Asderli olmak; Çağın değişen koşullarına göre kendisini farklı alanlarda sürekli geliştiren, araştırma odaklı, doğru haber/bilgi kaynaklarına göre hareket eden, dünyadaki gelişmeleri ve yaşadığı Coğrafyanın gündemini sıkı bir şekilde takip eden ve bu dirilik ile manevi değerleri doğrultusunda fikir ve çözümler üretendir.

Genç Asderli olmak; Hak ve adalet mücadelesine, imani bir şuur ve takva ile yaklaşarak, bu konularda "Müslümanlar Kardeştirler" ilahi emri doğrultusunda sahih Gençlik oluşumları ile samimi çalışmalar yapan ve gençlerde kaybolmaya yüz tutmuş olan adalet duygusunu yeşertmede öncülük etmektir.

Genç Asderli olmak; Söylemleri ile, ahlak ve davranışları ile önce kendi çevresine, sonrada yaşadığı topluma ve büyük insanlık ailesine örnek olma idealinde olmak.

Genç Asderli olmak; İslam Coğrafyasına ayrı bir önem vererek, yaşanan gelişmeleri takip eden, Ümmet Bilinci ile kadim davaları kendi davası ve derdi gibi gören, bu konuda gücünün yettiği kadarıyla yapılması gereken maddi ve manevi her türlü destek ve yardımı yapmak, İslam Coğrafyasındaki yaşanan zulümlere karşı en doğru eylemselliği ve tepkiyi ortaya koyma azminde olmaktır.

Genç Asderli olmak; Ortaya koyduğu sahih mücadelede yanına benzer hassasiyetleri taşıyan yeni yol arkadaşları dahil edebilecek öncü bir genç olabilmektir.

Okunma 793 defa

asder logo

Adaleti Savunanlar Derneğinin ilkelerini benimsiyor ve her alanda "adalet"değerini temel alan kural ve uygulamaların gerçekleştirilmesi için mücadele çalışmalarına katılmanın gereğine inanıyorsanız; bizi takip edin...

E-Bülten

E-bültenimize üye olun. Haber ve duyurularımızı kaçırmayın.

Spam göndermiyoruz.

Bu sitede yer alan yazılar, makaleler, haberler yazarların sorumluluğundadır. © 2018 ASDER. All Rights Reserved.

Design & Development by JoomShaper