Pazartesi, 22 Ocak 2018 18:50

Zeytin Dalı Operasyonunu Destekliyoruz

         ADALETİ SAVUNANLAR DERNEĞİ KONYA ŞUBE BAŞKANLIĞI                        .                          

        “AFRİN” BASIN AÇIKLAMASI

 

Ülkemiz için tehdit oluşturan Suriye’nin  Afrin bölgesine, TSK leri huzur ve  barışın tesisi için ve o bölge insanın kendi topraklarında güven içinde yaşaması maksadıyla “ZEYTİN DALI” Operasyonunu 20 Ocak 2018 tarihi itibari ile başlatmıştır.

Şu bilinmelidir ki hiç kimse İslam coğrafyasının huzur ve güvenliği davasından büyük, ve üstün değildir. ABD. ve onun işbirlikçileri; İşlerine geldi mi çıkarlarına uygun olduğunda  her yapılanı güzel ve doğru bulanlar, ülkemiz devreye girdiğinde  her şey zora giriyor diyenler, bizim muhatabımız değildir.

Daha operasyon başlamadan 5 gün evvel ABD'nin 1000'e yakın PKK'lı haini Tel Abyad'a naklettiği haberi alınmıştır. Suriye'nin kuzeyindeki ağır sorunların müsebbibi ABD ve kanlı müttefikler ise  DAİŞ, PYD  VE  PKK'dan müteşekkildir.

Afrin geçen yıl oldu bitti ile PYD tarafından kontrol altına alınmış ve Ülkemize yönelen tehditleri artarak devam ederken ABD 3.000 civarında tır ile silah sevkiyatını yaparak kimin yanında olduğunu göstermiştir. Bu nedenle gelinen süreç ve alınan operasyon kararını Adaleti Savunanlar Derneği olarak sonuna kadar destekliyoruz.

Afrin'de ve Menbiç’te terör devletinin provaları yapılmaktadır. Amanos Dağları Afrin'e açılan penceredir, bu tarihe kadar hain ve kanlı eylemlerini anılan bölge den gerçekleştirmişlerdir. Halep'in bu ilçesi terörizmin esaretinden kurtarılırsa Suriye'nin kuzeyin de hainlerin barınma ihtimali kalmayacaktır.

Zeytin Dalı Operasyonu’nu gerçekleştirmeye başlayan TSK leri askeri harekatı ile yıldırım gibi hainlerin tepesine inmiş ve operasyon devam etmektedir. Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan haklarını kullanmaya başlamıştır.  Operasyonda sivillerin zarar görmemesi için azami dikkat ve hassasiyet göstermiş ve gösterilmeye de devam edilmektedir. Artık terör örgütü PYD-PKK'ya Afrin'in tabut, Münbiç'in mezar olması için operasyonu sonuna kadar destekliyoruz.

Türkiye artık  tüm dünyanın dikkatini Afrin'e çekmeyi başarmıştır. ABD Dışişleri Bakanı Türkiye'nin kaygılarına kulak verdiklerini açıklamak durumunda kalmıştır. Madem ABD Türkiye ile yakın işbirliği içinde olmak istiyor, neden PYD-PKK-YPG ile ortak hareket etmektedir, bu bir cinayet ve ihanettir. Türk milleti bu tuzağa düşmeyecektir, PKK nın kuzeyden güneye açmak istedikleri koridor açma hayali artık bozulmuştur.

ABD verdiği hiçbir sözde durmamıştır. En son olarak sözde Kuzey Ordusu'nu kurmaya kalkarak bardağı taşırmıştır. Türkiye'nin teröristleri yakaladıkları yerde imha etmesi ertelenemez bir görevdir. İnancımız odur ki Afrin’de hiçbir terör unsuru kalmadan harekat devam edecektir. Bundan kaçış ve  kurtuluş yoktur.

Adaleti Savunanlar Derneği  olarak islam coğrafyası huzur ve barışa kavuşana kadar, Suriye esas ve gerçek sahiplerine teslim edilene kadar bütün islam ülkelerini ve Türk devletlerini, ülke içindeki bütün STK. ları devletimizin yanında olmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygılarımızla.22/01/2018 

 

Mehmet Kanmaz                                                                                                                       

Asder Konya Şube  Başkanı                                                                     

Asder Genel Başkan Yardımcısı

Okunma 621 defa
ASDER Genel Merkezi

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

asder logo

Adaleti Savunanlar Derneğinin ilkelerini benimsiyor ve her alanda "adalet"değerini temel alan kural ve uygulamaların gerçekleştirilmesi için mücadele çalışmalarına katılmanın gereğine inanıyorsanız; bizi takip edin...

E-Bülten

E-bültenimize üye olun. Haber ve duyurularımızı kaçırmayın.

Spam göndermiyoruz.

Bu sitede yer alan yazılar, makaleler, haberler yazarların sorumluluğundadır. © 2018 ASDER. All Rights Reserved.

Design & Development by JoomShaper