Pazar, 28 Ocak 2018 15:53

ZEYTİN DALI HAREKÂTI Mazlumlara Umut Işığı Olmuştur!

ASDER/ASSAM/TÜGVA Basın Bildirisi,

19 Ocak 2018 de Güney Sınırımızdaki Terör Gruplarına Yönelik Başlatılan "Zeytin Dalı" Harekâtına Destek Açıklaması / 27.01.2018

ZEYTİN DALI HAREKÂTI MAZLUMA UMUT IŞIĞI OLMUŞTUR!

Bu harekât kuşkusuz uluslararası destekli terör örgütlerinin (PKK, PYD, DEAŞ ve türevleri) ülkemize yönelik açık birer tehdit olmasından dolayı icra edilmektedir. Bu bağlamda yine Suriye‟ de yaşanan şiddet ve istikrarsızlıktan nemalanan, ülkemiz güney sınırı boyunca alan kazanan, maalesef bazı müttefiklerimizden de gördüğü destekle güç devşiren ve bölgede ülkemizi, demografik yapıyı ve sivilleri hedef alan terör örgütü PYD gibi unsurların son durumu da bu harekâtın gerçekleştirilmesini mecbur kılmıştır.

Hiçbir ülke kendi aleyhine kurgulanan böyle sinsi bir plana, oluşturulmak istenen terör koridoruna karşı sessiz kalamaz. Bu hain örgüt ve mücadele ettiğimiz DEAŞ ve PKK gibi örgütlerin sadece ülkemiz dışında değil sınırlarımız içinde de vatanımızı ve milletimizi hedef alan birçok saldırıya yeltendiği/giriştiği bilinmektedir.

Zeytin Dalı Harekâtı en başından sonuna kadar meşrudur ve uluslararası hukuka uygundur. Türkiye bu harekât ile asla ve asla Suriye’nin toprak bütünlüğünü ya da bölgede yaşayan Kürt, Türkmen, Arap herhangi bir unsuru vs. hedef almamaktadır.

Coğrafyamızda bunca dökülen kan ve gözyaşı ortamında milyonlarca kardeşimizin yerinden yurdundan olduğu bu olaylar, İslam dünyasının birbirini tanımaya, birlikte sürdürülebilir projeler geliştirmeye, kendi bahçesine sahip çıkmaya, kendi geleceğini kendi tayin etmeye ne kadar muhtaç, ne kadar mecbur olduğunu bir kere daha göstermektedir.

Emekli ordu mensupları ve Türkiye gençliği olarak ülkemizin içinde bulunduğu bu sürecin dışında kalmamız söz konusu olmayacağı gibi, bu haklı harekâtı tüm varlığımızla destekliyoruz ve her an göreve hazır olduğumuzu beyan ediyoruz.

Bugün ASDER, ASSAM ve TÜGVA olarak Türkiye’nin uluslararası hukuk çerçevesinde gerçekleştirdiği bu harekâtta ki haklılığının tartışılmaz olduğuna inanıyor ve kalıcı barışı gerçekleştirmek, bölgede huzur ve güven ortamını tesis etmek ve müfsitleri def etmek amacıyla başlatılan bu harekâtta Türk Ordusu’nu muzaffer kılmasını Allah’tan niyaz ediyoruz.

Unutulmamalıdır ki “Gayret bizden tevfık Allah’tandır.”

Okunma 266 defa
ASDER Genel Merkezi

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Yorum Ekle

(*) ile işaretlenmiş zorunlu alanların tümünü doldurduğunuza emin olun. HTML kodları kullanılamaz.

asder logo

Adaleti Savunanlar Derneğinin ilkelerini benimsiyor ve her alanda "adalet"değerini temel alan kural ve uygulamaların gerçekleştirilmesi için mücadele çalışmalarına katılmanın gereğine inanıyorsanız; bizi takip edin...

E-Bülten

E-bültenimize üye olun. Haber ve duyurularımızı kaçırmayın.

Spam göndermiyoruz.

Bu sitede yer alan yazılar, makaleler, haberler yazarların sorumluluğundadır. © 2018 ASDER. All Rights Reserved.

Design & Development by JoomShaper